top of page

Ieteikumi veiksmīgam darbinieku saliedēšanas pasākumam


Vasara dažādu darba kolektīvu saliedēšanas pasākumu rīkotājiem ir pļaujas laiks. Palasot piedāvājumus internetā, šķiet, ka tie savā starpā sacenšas satura daudzveidībā, lai piedāvātu ko tādu, ko nepiedāvā neviens konkurents. Bet vai saliedēšanas pasākums sasniedz savu mērķi – vai komanda pēc tā atgriežas birojā saliedētāka un tās sniegums ir jūtami uzlabojies? Aplūkosim ieteikumus, kā sasniegt šo mērķi!


Gadu gaitā man ir nācies rīkot neskaitāmus saliedēšanas pasākumus – sākot no semināriem un apmācībām ar turpmāku izklaides programmu noslēgumā, līdz gadu mijas ballītei vietējā krogā. Vienmēr pēc šāda pasākuma ir liels prieks un gandarījuma sajūta, ja viss ir izdevies nevainojami un visi ir lieliski pavadījuši laiku.

Svarīgi komandas veidošanas pasākumus rīkot pareizi. Pozitīva pieredze var celt komandas kopējo sniegumu, uzlabot apmierinātību ar darbu, veicināt sadarbību ar kolēģiem un sekmēt uzņēmuma un komandas izvirzīto mērķu sasniegšanu. Tomēr, ja pasākums ir slikti organizēts, tas var nesniegt rezultātu, atstājot vien paliekošas sekas uzņēmuma budžetā, tādēļ, rīkojot komandas saliedēšanas pasākumu, svarīgi ņemt vērā vairākus ieteikumus.

Ko darīt?

Plānojot saliedēšanas pasākumu, svarīgi salāgot tā uzdevumus ar problēmām, ar ko ikdienā saskaras darbinieki. Proti, pasākuma uzdevumus un izaicinājumus ieteicams salāgot ar izaicinājumiem, ko darbinieki var identificēt savā ikdienas darbā.

Pasākuma tēma jāizvēlas iespējami iedvesmojoša. Komandas veidošanas pasākuma galvenais mērķis ir iedvesmot un motivēt sadarboties, tāpēc tas jāņem vērā, strādājot pie katra organizatoriskā aspekta.

Pasākumā pamīšus jāieplāno sarežģīti/grūti un jautri vai vienkārši uzdevumi, veidojot līdzsvaru starp tiem. Tomēr jākontrolē, lai kopējais vēstījums saglabātos katrā uzdevumā.


Vēl viens praktisks ieteikums ir apsvērt iespēju nolīgt profesionāli, kas palīdzētu plānot un vadīt pasākumu. Dažkārt ir noderīgi, ja iesaistās kāds ar skatījumu no malas, lai ikviens uzņēmuma darbinieks (arī tas, kurš organizē pasākumu) varētu piedalīties visās aktivitātēs.


Pasākuma rīkošanā noderīgi iesaistīt visu komandu un, tuvojoties pasākumam, visus tam motivēt un sagatavot. Jāņem vērā, ka nevienam nepatīk, ja viņu pārsteidz nesagatavotu, tāpēc pirms pasākuma komanda jāinformē, ko no viņiem sagaida un kas sagaida viņus.


Cilvēki saliedēšanas pasākumā ir jāizrauj no ierastās vides, lai viņi varētu netraucēti koncentrēties un atbrīvot prātu no ikdienas darba jautājumiem.


Pasākumā ieteicams lietot iepriekš sagatavotu rīcības plānu. Ir jāpanāk, lai katrs pasākuma dalībnieks citu priekšā apņemtos gūt jaunas iemaņas, kas palīdzētu virzīties uz priekšu visai komandai. Veidojiet komandā patriotisku kopības garu!


Pilnu rakstu iespējams lasīt: https://ibizness.lv/raksti/personals/personala-vadiba/biz-new-ieteikumi-veiksmigam-darbinieku-saliedesanas-pasakumam/23050

bottom of page